Pristátie na Mesiaci, už zasa!

Tajná správa o pristáti na Mesiaci, ceste na Mars a iných veciach neverejných z Tramtárie.

Len pre povolané oči. PRÍSNE TAJNÉ!

Správa vyšetrovateľa záhadných činností k vydaniu ŽLTEJ KNIHY, pojednávajúcej aj o možnostiach letov do vesmíru, pristáti na Mesiaci a pobyte na Marse.

Na základe predložených správ nižšie uvedených, odporúčam zakúpenie ŽLTEJ KNIHY s červenou záložkou, ktorej autormi sú objekty TG a AK. Nepremárnime túto možnosť oboznámiť sa so životom na kráľovskom dvore Tramtárie. Je zrejmé, že na rozhodovanie Jeho veličenstva má značný vplyv agent pracujúci pod menom šašo Vtipťapo alias Detektív. Zatiaľ sa nám nepodarilo s istotou zistiť pre ktorú stranu tento agent pracuje. V KNIHE je množstvo obrazového materiálu, treba pozorne preštudovať, potrebná lupa na podrobnú analýzu detailov. Recept na pizzu stále analyzujeme, zatiaľ sa nepodarilo rozkódovať šifru ukrytú v ingredienciách. Mapu sme vyhodnotili, ako záškodnícky pokus priviesť nás na falošnú stopu.

Správa č. 1, Miesto: Tramtária, Dátum: rok 2020, deň a mesiac neviem presne, kalendár nebol po ruke, Čas: 14.00 UTC : Objekty sledovania TG a AK sedia, majú pred sebou zápisníky, niečo čmárajú, nie je jasné ako signifikantné zápisky pre ľudstvo to sú. Potrebné preveriť, pretože Mister Donald Trump twítol zo Severného pólu ďalšie „bla-bla“ a keďže je zásadne proti činnosti sledovaných objektov (pretože podporujú slušnosť, morálku, triezvy rozum, ochranu prírody a dovolili si uveriť, že za zmenami klímy je ľudská činnosť), musíme zabezpečiť ich ochranu pred hnevom Mistra Donalda a možno budeme musieť povolať do služby Fantomasa. Podľa posledných informácií Fantomas skrachoval, presťahoval sa do Škótska, kde tajne pracuje na projekte „Lochnneska príšera existuje“.

Správa č. 2, Miesto: Tramtária, Dátum: bolo vidieť vianočné stromčeky, tak asi december 2020, zase nebol kalendár po ruke. Pripomienka: musím požiadať Oddelenie technického zabezpečenia tajných služieb o hodinky s dátumovníkom, Čas: 22.00 UTC : Objekty TG a AK prezerajú dokumentáciu k technickému zázraku Metatron 3000 s kopirajtom, plánujú dovoz z cudziny. Mohli by ohroziť predaj našich mechanických metiel značky DeLuxeVIL, obľúbených najmä v Horných Bosorkovciach, podľa štátnej radkyne sú vraj mimoriadne vhodné na svätojánske prelety. Metatron 3000 s kopirajtom, veľmi záhadný stroj, nemám prístup k bližšiemu pozorovaniu jeho výkonnosti, a možnosti lietania do stratosférických výšok, prípadne otvoreného vesmíru a iného užitočného využitia, musíme požiadať o súčinnosť cudzie tajné služby. Potrebné zistiť či ovláda reč vesmírnych učiteľov. Diskrétne. Prosím o povolenie. Použiť šifru Kachina.

Správa č. 3, Miesto: Tramtária, Dátum: 8.4.2021, mám nové hodinky, ukazujú aj dátum, Pozn. nepraktické ručné pretáčanie, zaslaná žiadosť na OTZTS o digitálky, Čas: 12.00 UTC : Objekty TG a AK pracujú na tajnej misii. Plánujú expanziu na vesmírne teleso. Postavili raketu, majú zásoby a podporu z kráľovského dvora POZOR! Nie sú v tom čary. Pristátie na Mesiaci už zasa o niekoľko min …. sekúnd.. Hotovo, „Kačica“ pristála. Oni však plánujú aj pristátie na červenej planéte, podľa najtajnejších informácii je to Mars, ale budeme to ešte preverovať. Financovanie neprehľadné, nie sú to „naši“ ľudia, aj keď boli nájdené dve schránky, obsah skontrolovaný, boli prázdne a hrdzavé. Finančné toky zanechávajú mokrú stopu, všetko smeruje k Jeho veličenstvu Kráľkovi. Elon nebude rád, ak ho predbehnú.

Čakám na pokyny.

Poznámka, úroveň utajenia vysoká: Objekty TG a AK majú „Plán B z vesmíru“. Dôvodné podozrenie z priamych mimozenských kontaktov. Preverené u Hopiov, paleokontakt Náčelníka potvrdený. Anunaki boli videní v rakete s TG a AK, pokojné posedenie pri čaji o piatej. Fotka priložená do spisu. Pijú Anunaki čaj? Musíme preveriť.

Správu vypracoval vyšetrovateľ záhadných činností, tajný agent
F.O.X.

Už bolo toho houksovania asi dosť. Nebudem ďalej fabulovať, vymýšľať a prekrúcať prekrútiteľné a tvrdiť neoveriteľné, ale poviem vám čistú pravdu. Sledované objekty sú dvaja mimoriadne nadaní páni Tomáš Grečko a Andrej Kolenčík, ktorí si splnili svoj detský sen a urobili z neho úžasnú komixovú knihu ŠAŠO VTIPŤAPO. A v tejto žltej knihe s červenou záložkou, prinášajú neuveriteľne zábavné, systematicky dopletené, geometrický nesymetrické, historicky polysématické, brachylogicky dokonalé, metodicky prezieravé a explikatívne intenzívne príbehy Kráľka a Šaša Vtipťapa, … Čo?… No jednoducho, sú to skvelé príbehy! S nadhľadom, vtipom a kúskom šibalstva v oku pozerajú na celý svet, na vážne i menej vážne veci, veselé i smutné časti našich dejín, realitu i vízie do budúcna. A aj keď nie ste práve z tých menej ozubených, určite vám táto kniha ulahodí ako tá najchutnejšia zmrzlina v horúcom lete a na to zuby ani netreba. A ak by vám nebolo dosť jednej knihy, príbehy šaša Vtipťapa vychádzajú pravidelne aj v detskom časopise Bublina. A určite neprehliadnite ani Andrejove nádherné ilustrácie v Hviezdovede alebo Ilustrovanej ústave, či jeho filmárske počiny, kto by už len nevedel o Štefánikovej Mohyle. Sú to v skutku šikovníci.

No a nostalgia mi nedá zaspomínať, veď to bude už 25 rokov, čo cez jedny obrovské sklenené dvere vstúpil Tomino aj so svojom malou sestrou Kristínkou do môjho života a od vtedy sú jeho milou súčasťou. Keď nad tým premýšľam, tie dvere neboli až také veľké, len oni boli takí malilinkí drobci a už vtedy milovali knihy. Akoby sa dalo zabudnúť na ich veľké detské dobrodružstvá, ktoré zažívali pri čítaní Harry Pottera, či Pána prsteňov, na naše laické no o to viac oduševnené literárne debaty s Kristínkou, či návštevy antikvariátov…. Nesmierne ma teší, keď ich vidím šťastných a keď sa ich detské sny napĺňajú, aj takto nádherne knihomoľsky.

Takže, porátajte si zuby a šup do Tramtárie.

Lebo bez tejto ŽLTEJ KNIHY s červenou záložkou nie je možné rozlúštiť tajnú správu agenta F.O.X.

Autor M.B, Foto: M.B.


  • Šašo Vtipťapo, Andrej Kolenčík, Tomáš Grečko, Admiral Films, 2020